معایب و چالش های برون سپاری

 

 1. عدم کنترل مناسب بر جنبه های وظایف و سرویس های برون سپاری شده
  برای مثال، شرکت ممکن است کنترلش بر روی کیفیت سرویس مشتری ارائه شده توسط سازمان شخص ثالث را از دست بدهد.
 2. محرمانه بودن اطلاعات و خطرات امنیتی که ممکن است به وجود بیاید.
  امکان سوء استفاده از اطلاعات و داده های حساس شرکت توسط سازمان شخص ثالث همواره یکی از مشکلاتی است که در صورت برون سپاری باید به آن توجه ویژه داشت.
 3. دشواری هماهنگی کارمندان درون سازمانی برای همکاری با تامین کننده گان شخص ثالث
  وظایف برون سپاری شده معمولاً مکمل کارهای اصلی شرکت هستند. هماهنگ بودن کارمندان درون سازمان و تامین کننده شخص ثالث از چالش های برون سپاری است.
 4. احساس خطرکردن کارکنان شرکت
  کارمندان شرکتی که به طور مرتب قصد برون سپاری دارد، این تصمیم را تهدیدی برای از بین رفتن امنیت شغلی خود می بینند. هم چنین این امر ممکن است باعث ایجاد دیدگاهی نامناسب در مشتریان شود. مشتریان ممکن است این گونه فکر کنند که شرکت برای رسیدن به مزایا، کارگران و کارمندان خود را تعدیل می نماید.

امروزه برون‌سپاری در حوزه ‌های مختلفی انجام می ‌شود: بازاریابی، منابع انسانی، فناوری اطلاعات و فروش. بنابراین نمی ‌توان اهمیت حضور شرکت ‌های فعال در حوزه برون سپاری را نادیده گرفت.

توسعه برون ‌سپاری نشانه ‌ای از تغییرات در اقتصاد آینده است

تعدد شرکت ‌هایی که در سراسر جهان در حال همکاری با یکدیگر هستند نشان‌ دهنده این نکته است که توسعه فناوری‌ های مدرن و استفاده از اینترنت برای صنعت برون ‌سپاری سودمند است. انتخاب منبع برون ‌سپاری باید به طور دقیق انجام شود و از نظر اقتصادی توجیه شده باشد. بدانید که در دنیای مدرن امروز خوش ‌شانس هستید، زیرا می‌توانید به راحتی با تصمیم‌گیری هوشمندانه و سپردن انجام بخشی از فعالیت‌های سازمان به شریکی مناسب در زمان و هزینه‌ها صرفه‌ جویی کنید.

معایب-برون-سپاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *